Školička Zahrada

ZAHRADA je prostor, kde se Vaše dítě bude cítit jako doma…                                           Zahrada

Motto: „Nejhezčí, co můžeš dát svému dítěti, jsou kořeny a křídla.“ J. W. Goethe

Školička Zahrada poskytuje možnost pravidelné docházky a všestranného rozvoje pro Vaše dítě v příjemném rodinném prostředí se zázemím v bytě s dobrou polohou vůči parkování. K dispozici je nám přilehlá zahrada, případně cca 500 metrů vzdálený les či park. Dle potřeby můžeme nabídnout i jednorázové hlídání dítěte.

Naší předností je malý věkově smíšený kolektiv pouze pro 8 dětí, který umožňuje individuální přístup a respektování potřeb každého dítěte. Navíc přijímáme děti již od 2 do 7 let ze širokého okolí.

Čerpáme z waldorfské pedagogiky (práce s přírodními materiály, opakování rytmu dne, týdne, roku, slavení slavností a rituálů, učení nápodobou) a z principů Montessori pedagogiky (samostatnost, připravené prostředí, svobodná volba, hranice, řád a pravidla, tříbení smyslů). Jako důležitý prvek vnímáme pobyt na čerstvém vzduchu, práci na zahradě a péči o rostliny a jejich zpracovaní. Proto co nejvíce aktivit chceme realizovat na zahradě či v lese, což je pro zkoumání a objevování dětí přirozeným prostředím.

http://www.dszahrada.cz/

plakat Zahrada

Napsat komentář

Top