O nás

Rodinné centrum Skřítek, z. s. slouží k pravidelnému setkávání rodičů, prarodičů a dětí (věkem neomezeno), kteří chtějí aktivně trávit svůj volný čas. Program provází společný ranní kruh, společné přivítání se Skřítkem a říkankami, poté se děti seznamují s písničkami, pohybovou hrou, hrou na tělo, cvičením, masáží. Vše s ohledem na věkové zvláštnosti a potřeby dítěte. Nabízíme pestré tvořivé činnosti, které se váží k aktuálnímu ročnímu období, či slavnostem roku.

Pro rodiče chystáme zajímavé přednášky týkající se těhotenství, přirozených porodů s dulou, plenkování, a další témata týkající se péče a výchovy dětí, zdravého životního stylu a ochrany životního prostředí. Jedná se o činnost pod odborným vedením pedagogických pracovníků s využitím ověřených prvků waldorfské pedagogiky, jako alternativního směru ve výchově dětí.

Snažíme se o vytvoření otevřeného, přátelského prostoru pro vzájemnou inspiraci, spolupráci, podporu. Děti jsou ve společenství vrstevníků s množstvím podnětů a rodiče se zároveň tímto dostávají ze stereotypu a izolace, která vyplývá z celodenní péče o malé děti (MD, RD).

Přijďte se k nám podívat a užít si společné dopoledne plné inspirace a příjemných chvil strávených s dětmi.

 

Stanovy ke staženi  Rc_skřítek_stanovy_spolku

Plakát RC Skřítek   skritek_letak

Top